Výzkumy

Výsledky výzkumných zpráv a analýz dat o chování dětí i dospělých na témata z oblasti různých jevů online prostředí. Ke vzniku výzkumů přispěla společnost O2 Czech Republic.

České děti v kybersvětě

Studie odhaluje, které aktivity v online světě děti provozují, s jakými riziky a hrozbami se setkávají, jaká videoprodukce je zajímá, ale třeba také, zda se nestaly obětí internetových podvodů. Samostatná část výzkumu je věnována problematice používání mobilního telefonu dětmi v prostředí školy.

Sexting a rizikové seznamování dětí v kyberprostoru

Výzkum je zaměřen na to, jestli české děti v online prostředí provozují sexting (tedy zda sdílejí a šíří vlastní intimní materiály), co je k tomu motivuje, s kým a jak komunikace probíhá a jestli vůbec vnímají sexting jako rizikový.

Rodiče a rodičovství v digitální éře

Výzkum zmapoval, zda a jakými způsoby rodiče regulují využívání technologií dětmi, jakou regulaci volí, zda mají přehled o tom, jaké aktivity děti v online prostředí provozují, jestli dětem omezují přístup k nežádoucímu online obsahu.

Národní výzkum kyberšikany učitelů

Cílem tohoto výzkumu bylo na reprezentativním vzorku učitelů zmapovat rozšíření kyberšikany a zjistit, jaké formy kyberšikany jsou nejběžnější, kde nejčastěji probíhá, jaký má dopad na učitele, jaké strategie řešení učitelé volí a koho do řešení zapojují.