Grantový program
pro školy

Nadace O2 podporuje základní školy při výuce digitální gramotnosti a internetové bezpečnosti.

Základní informace

Nadace O2 prostřednictvím grantového programu O2 Chytrá škola podporuje osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky v České republice.

Grantová výzva pro školní rok 2019/20 byla určena pro základní školy z celé České republiky bez ohledu na zřizovatele. V rámci programu školy žádaly o podporu na projekty zaměřené na oblast digitální gramotnosti: bezpečí na internetu a mediální gramotnost. Cílovou skupinou plánovaných aktivit a osvěty ze strany základních škol jsou děti a mládež, učitelé a rodiče.

Start grantové výzvy: 10. 4. 2019
Uzavření přijímání přihlášek: 20. 5. 2019

Celkový počet přihlášek: 155
Počet škol, které získají grantovou podporu: 69
Částka, která bude mezi vybrané školy rozdělena: 4 968 857 Kč

Průměrná výše podpory na 1 školu: 72 012 Kč
Nejmenší počet žáků ve vybrané ZŠ: 20
Největší počet žáků ve vybrané ZŠ: 1 200

Další vlna grantové výzvy O2 Chytrá škola: 1. čtvrtletí 2020

Přehled vybraných a podpořených základních škol

Doporučené školicí organizace

Vzdělávacím aktivitám, které se věnují tématu digitální a mediální gramotnosti, se věnuje spousta organizací. Představujeme některé z nich.