Jsme ambasadory společenské odpovědnosti

O2 Czech Republic jako česká telekomunikační firma v rámci svého dlouholetého působení na českém trhu vždy patřila mezi průkopníky myšlenek společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje.

Nadace O2

Společnost O2 jako jedna z prvních firem u nás založila vlastní nezávislou nadaci už v roce 2002. Její cíl jde ruku v ruce s cílem společnosti ti – za pomoci moderních technologií zlepšovat a zjednodušovat životy lidí, především dětí a mládeže. Jako jeden z programů Nadace O2, který tento cíl sleduje, vznikla i O2 Chytrá škola.

O2 Chytrá škola

Projekt O2 Chytrá škola pomáhá především pedagogům a rodičům lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách digitálního světa. Na našem veřejném portále najdete komplexní užitečné informace o bezpečném zacházení s internetem a digitálními technologiemi i konkrétní tipy, jak o nich mluvit s dětmi.

Program si oblíbí všichni, kdo se chtějí orientovat v dnešní digitální době a hlavně být připraveni na budoucnost.

Na aktuální společenský vývoj reagujeme nejen rozvojem technologií. Snažíme se, aby technologický pokrok šel ruku v ruce se vzdělaností. Právě to totiž podle nás posouvá českou společnost správným směrem.

Naše další odpovědné projekty

Snažíme se pomáhat především tím, co děláme, tedy využíváním a poskytováním našich technologií a služeb ke zlepšení kvality života různých, zejména potřebných skupin.

Vedle O2 Chytré školy dnes pod střechou O2 Czech Republic najdete i další projekty. Od roku 1997 například provozujeme Linku pro neslyšící a nevidomé, díky které se lidé se sluchovým a zrakovým postižením mohou spojit s okolním světem pomocí technologií. Už od roku 1994 podporujeme činnost Linky bezpečí, celostátní bezplatné krizové linky pro děti a mladé lidi v nouzi. Podpořili jsme vývoj a nasazení systému O2 SOS – mobilní aplikace pro dispečery a dobrovolné záchranáře, díky které se významně zkrátí čas, za který se zraněným dostane pomoc. Naše technologie tak od roku 2017 také zachraňují lidské životy.

Odpovědné užívání technologií

Moderní telekomunikační technologie a Chytrá síť O2 usnadňují lidem život a umožňují svobodný přístup k informacím. Společnost O2 si uvědomuje, že taková svoboda znamená také odpovědnost. Cílem O2 je proto zdravé, bezpečné a efektivní používání moderních technologií.

Věříme, že digitální vzdělávání a podpora mladé generace je pro úspěšnou budoucnost každé společnosti naprosto zásadní. A v neposlední řadě podporuje i vývoj užitečných technologií, které prospívají všem.

Loga ke stažení

Napište nám na e-mail, rádi vám odpovíme a poradíme.

Raději voláte? Vytočte naše číslo.