Ukončit test

1. Obava z toho, že něco v online prostředí zmeškáme, něco propásneme, chceme mít neustále přehled o tom, co se děje v online světě, neustále kontrolujeme novinky v prostředí sociální sítí apod.

2. Onemocnění způsobené špatným postavením těla při manipulaci s mobilem při psaní zpráv či surfování na internetu. Kvůli špatnému nefyziologickému postavení těla se zvětšuje jeho nerovnováha a přetížení. Abychom se bolesti vyhnuli, je důležité mít hlavu v menším předklonu, nedívat se na telefon dolů, ale co nejvíce před sebe.

3. Nemoc, která vzniká při přetěžování vazivových struktur a svalů ruky, zápěstí, předloktí, a dokonce i v oblasti lokte. Postihuje především osoby, které aktivně a dlouhodobě pracují s počítačovou myší (zpravidla bez potřebné ergonomické podpory zápěstí), tabletem či telefonem. Projevuje se bolestí, tuhnutím zápěstí a prstů, ztrátou síly či pružnosti kloubů.

4. Porucha vnímání projevující se neexistujícím zvoněním případně vibrací mobilního telefonu. Jednoduše máme pocit, že nám telefon v tichém režimu vibruje, přestože tomu tak není.

5. Choroba úzce souvisí s hypochondrií. Projevuje se vyhledáváním příznaků onemocnění na internetu, jež často vede k neurózám, úzkosti a iracionálním obavám o vlastní život. Podněcuje projevy hypochondrie díky snadno dostupnému množství informací na Internetu. Informace - často vytržené ze souvislostí - vyvolávají zvýšené znepokojení uživatelů bez lékařského vzdělání, kteří nedokáží odlišit závažnost a věrohodnost údajů.

6. Potřeba neustále přerušovat běžné aktivity, jako je konverzace, jídlo, sport nebo i sex kontrolováním mobilů či jiných elektronických zařízení. Zasahuje také do partnerských a rodinných vztahů a má na ně negativní dopad.

7. Strach z toho, že nemůžeme z nějakého důvodu používat mobilní telefon. Mezi typické příznaky patří nervozita, kdykoli telefon nemáme u sebe, neustálá kontrola, jestli nám nepřišla nová zpráva, nutkání okamžitě reagovat, jakmile nás k tomu mobil vyzve.

Výsledek testu

Získal/a jsi 0 bodů z 7.

 • 0 - 25 % správných otázek

  V kybernemocech se zatím moc nevyznáš, ale nic není ztraceno. Přečti si o nich více informací, makej na sobě!
 • 25 - 50 % správných otázek

  O kybernemocech už něco víš, ale tvé znalosti jsou zatím průměrné. Máš ale možnost se zlepšit. Přečti si více informací na tomto webovém portále.
 • 60 - 80 % správných otázek

  O kybernemocech už víš docela hodně, gratulujeme! Ale protože je pořád co zlepšovat, zdokonaluj se i ty a neusni na vavřínech!
 • 75 - 100 % správných otázek

  Tvé znalosti jsou výborné, gratulujeme! Vyzkoušej si i další kvízy na tomto webovém portále.
Zpět na webový portál