Ukončit test

1. Jak by mělo vypadat dostatečně bezpečné heslo?

2. Proč je bezpečnější používat legálně získaný software?

3. Dokážeš určit, který z uvedených softwarů není antivirový program?

4. Dokážeš odhadnout, co je nejčastější příčinou internetových podvodů?

5. Co je to phishing?

6. Je bezpečné se přihlašovat k e-mailu a účtům na sociálních sítích na veřejně dostupném počítači?

7. Co uděláš, když ti někdo neznámý pošle e-mail s podezřelou přílohou.

8. Dokážeš říct, co je to sociální inženýrství?

9. Brouzdáš po internetu a z ničeho nic se objeví nové okno s bezpečnostním varováním: „Váš počítač byl právě napaden virem! Stáhněte si tento antivirový program, který jej pomůže odstranit!“ Co uděláš?

10. Přijde ti e-mail s výzvou od Instagramu, ať si změníš své přihlašovací údaje přes přiložený odkaz, protože k účtu se mohl přihlásit někdo jiný. Co uděláš?

Výsledek testu

Získal/a jsi 0 bodů z 10.

 • 0-20 % správných otázek

  Vypadá to, že hackeři s tebou nemají moc práce. Změň to a začni tím, že si všude nastavíš bezpečné heslo. Pak si přečti něco o sociálním inženýrství a nakonec se odměň užitečnými videi plnými tipů.
 • 20-50 % správných otázek

  Nějaké základy máš. Tvoje data a přístroje ale úplně zabezpečené nejsou. Nauč se jak na to snadno a rychle – podívej se na videa, ze kterých se poučíš o bezpečných heslech, sociálním inženýrství a ochraně dat.
 • 50-80 % správných otázek

  Zdá se, že kyberzločinci si na tebe jen tak nepřijdou. Tvoje obrana má přesto ještě mezery. Zkoukni tahle videa a hned budeš vědět, jak zabezpečit svá data a přístroje.
 • 80-100 % správných otázek

  Super, tvé účty a přístroje jsou skoro jako nedobytná pevnost. Nauč nějaké pokročilé techniky, jak je chránit ještě víc, a klidně se vrhni na další kvízy. Uvidíš, jestli v nich obstojíš stejně dobře.
Zpět na webový portál