Ukončit test

1. Jak by mělo vypadat heslo, o kterém můžeme říct, že je dostatečně bezpečné?

2. Proč bychom, vzhledem k bezpečnosti, měli využívat pouze legální software?

3. Dokážeš určit, který z uvedených softwarů není antivirový program?

4. Dokážeš odhadnout, jaká nejčastější příčina stojí za vznikem internetových podvodů?

5. Co je to phishing?

6. Hrozí nám nějaké nebezpečí, pokud se k internetovému bankovnictví nebo k sociálním sítím přihlásíme z veřejně přístupných či nedůvěryhodných počítačů?

7. Může se stát, že ti neznámý uživatel pošle e-mail s podezřelého přílohou. Jak se zachováš?

8. V oblasti kybernetické bezpečnosti se často zmiňuje pojem sociální inženýrství. Víš, co to znamená?

9. Představ si situaci, kdy se ti během brouzdání po internetu z ničeho nic objeví nové okno s bezpečnostním varováním: „Váš počítač byl právě napaden virem! Stáhněte si tento antivirový program, který jej pomůže odstranit!“ Pod textem bude odkaz pro stažení antiviru. Jak se zachováš?

10. Představ si, že ti přišel e-mail s výzvou od Facebooku, abys poslal své přihlašovací údaje nebo využil přiložený odkaz na webovou stránku kvůli ověření totožnosti. Jak se zachováš?

Výsledek testu

Získal/a jsi 0 bodů z 10.

 • 0 - 20 % správných otázek

  Vypadá to, že ve světě kybernebezpečí a kyberzločinu se zatím moc nevyznáš. Ale neboj se! Pracuj na sobě a brzy dosáhneš lepších výsledků.
 • 30 - 50 % správných otázek

  Nějaké základy z oblasti kybernezbezpečí už máš. Jde ale zatím o průměrné znalosti, a proto bys je měl/a dál prohlubovat, například prostřednictvím tohoto webového portálu. Pracuj na sobě a brzy dosáhneš lepších výsledků.
 • 60 - 80 % správných otázek

  Vypadá to, že ve světě kybernebezpečí a kyberzločinu se vyznáš a jen tak někdo si na tebe nepřijde, gratulujeme! Ale vždy je co zlepšovat. I nadále prohlubuj své znalosti například prostřednictvím tohoto portálu a brzy budeš dosahovat výsledků vynikajících.
 • 90 - 100 % správných otázek

  Tvé znalosti jsou výborné, gratulujeme! Ale neusni na vavřínech a nadále prohlubuj své znalosti. Vyzkoušej i další testy nebo úkoly.
Zpět na webový portál