Doporučujeme: hlídejte dětem na mobilech m-platby

Podvody prostřednictvím autorizačních esemesek jsou opět na pořadu dne.

Placení mobilem m-platba je užitečná záležitost. Ale může na druhé straně způsobit i spoustu komplikací. Poslední dobou se opět objevují podvodné praktiky, na které by si měli dát pozor nejen dospělí, ale především děti. Podvodníci spoléhají na selhání lidského faktoru a na neopatrnost uživatelů – snaží se vylákat citlivé platební údaje k m-platbám přes sociální sítě.

Základní radou je: nikdy nesdělujte obsah přijaté SMS zprávy třetí straně. Pokud to uděláte, je to vlastně stejné, jako kdybyste někomu sdělili heslo do internetového bankovnictví. A pozor, pokud již k podvodu dojde, oběti (dospělému či dítěti) nezbývá nic jiného než doufat, že policisté nepoctivce vypátrají a soud mu kromě trestu nařídí uhradit vzniklou škodu.

Rada pro dospělé, především rodiče: hlídejte nebo vypněte (nechte vypnout) dětem m-platby. Je to možné u každého telefonního operátora.

Jak na to? Přečtěte si článek od internetového publicisty Daniela Dočekala na portálu @365tipů.

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.