#denoffline: Připojíte se? Odpojte se!

Druhý ročník „národního detoxikačního svátku“ připadá letos na sobotu 21. září.

Webový magazín Flowee s partnery Unie vydavatelů a týdeníkem Marketing & Media a s podporou Národního centra bezpečnějšího internetu inspiruje českou veřejnost ke Dni offline.

Díky chytrým telefonům a sociálním sítím jsme neustále online. Jsme v permanentním spojení s ostatními, což je jistě skvělé. Ale... nic není zadarmo. Netrávíme online až moc času?
Umíme se ještě bez mobilů a sociálních sítí bavit?
Umíme se ještě bez online seznamek seznámit?
Umíme se ještě jen tak dívat kolem sebe a jen tak lelkovat? Umíme si ještě užívat bez pípání a blikání mobilů? Vydržíme chvilku bez sledování friends, bez surfování, konzumace instastories, bez lajkování a hejtování?
Umíme ještě bez světa online žít?

Zkuste strávit jeden den offline. V sobotu 21. září si na 24 hodin vyzkoušejte, jaké to je žít bez mobilu a dalších online zařízení, bez internetu.

V tento den si totiž můžeme připomenout starý dobrý svět strávený se sobotními novinami nebo dobrým časopisem, hraním her, vycházkou, hovorem s přáteli u kávy – bez pípání, postování, hejtování, trolení. Den offline se by se mohl stát národním detoxikačním rituálem, při kterém alespoň jednou v roce žijeme život klidnější, přirozenější, oproštěný od všech onlinových vynálezů, které nám sice tolik dávají, ale také tolik berou.

Proč se vypnout?
Smyslem akce Den offline je upozornit na stále vyšší závislost našeho života na internetu a sociálních sítích, tedy na nehmotném, neviditelném a stále expandujícím světě online, který má v posledních letech tendenci vyrovnat se světu reálnému.

Chcete se připojit ke kampani Den offline? Zabere vám to jednu minutu. Co je potřeba udělat?
1) Vezměte list papíru o velikosti A4.
2) Napište na něj #denoffline.
3) Vyfoťte se s nápisem.
4) Fotku s předstihem před 21. zářím sdílejte na svůj Instagram, Facebook nebo Twitter včetně hashtagu #denoffline a pozvěte své přátele.
5) Připište pár slov na téma „Proč si dám #denoffline“.

Den offline si můžete vyzkoušet samozřejmě v jakýkoliv jiný den... :-)

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.