Má prase křídla? Myslí si to každý šestý Brit

Dali byste si vepřová křidélka?

Pro některé Angličany nic zvláštního. Alespoň to vyplývá z průzkumu, který se uskutečnil v rámci Národního týdne řezníků mezi tisícovkou spotřebitelů v ostrovním království.

Jak uvádí například The Telegraph, 17 procent z nich by nenamítalo, pokud by jim někdo nabídnul prase s křidélky. Průzkum zkoumal znalosti o druzích masa na tisícovce dospělých lidí. Téměř 23 procent z oslevných tvrdilo, že vám řezník prodá kuřecí kotlety.

Výsledky tak dokazují, že jsme stále více odříznuti od původního zdroje, a už ani nevnímáme, že je kus masa zabalený v polystyrenu či plastu z nějakého reálného zvířete. Výsledný produkt je často zbaven kůže i kostí a nakupující si nelámou hlavu s tím, z čeho pochází. V textech se dočteme i to, že lidé nevěděli, že maso lze kupovat jinde než v supermarketu.

V tomto případě se o fake news nejedná. I když připouštíme, že titulky jsou dost přestřelené a roli zde hraje i novinářská zkratka. 

Fake News - co tento termín vlastně znamená? To se dozvíte na našem portálu O2 Chytrá škola.

 

 

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.