Prožil chvíle hrůzy. Při natáčení znělky utýrali lva!

Podle uživatelů sociálních síti lev neskutečně trpěl. 

Na Facebooku se jako lavina šířil snímek lva, který leží na břiše a je spoutaný. Fotografie měla dokazovat, že při natáčení úvodní znělky filmů amerického studia Metro Goldwyn Mayer (MGM) bylo zvíře týráno. Ve skutečnosti ale na upravené fotce leží lev Samson ze ZOO Hai Kef v Izraeli. Podstoupil vyšetření na takzvaném CATscanu, jak můžete vidět na původním snímku.

Zdroj: Snopes

Samec měl velmi vážné zranění na zádní části lebky. To vyvíjelo tlak na horní část míchy. Deset dní po operaci se vrátil do zoo za svou sestrou Delilah.

O historii a tvorbě skutečného loga studia MGM se více dozvíte ve videu: 

 

Část fotek, které doprovázejí hoaxy, je upravená například ve Photoshopu. Na první pohled takové fotografie vypadají reálně. Někdy úpravy vznikají kvůli pobavení (například ty od českého autora TMBK). Jindy ale mohou vyvolat strach, nebo třeba poškodit značku. 

Pokud jste nám skočili na špek a mysleli jste si, že jsou titulek a snímky pravdivé, doporučujeme si je vždy ověřovat. Jak na to, se dočtete pod tímto odkazem

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.