V Microsoft Forms najdete nově šablony písemek

Učitelé v rámci rozvojového programu Microsoft Innovative Educator Expert nasdíleli vybrané testy a písemky v nástroji Microsoft Forms.

Začínáte využívat v rámci služby Office 365 skvělý nástroj Microsoft Forms, který vám pomůže s tvorbou písemek, co se samy opravují? Tento nástroj umožňuje takto vytvořené písemky sdílet. A proto zejména učitelé zapojení do rozvojového programu Microsoft Innovative Educator Expert dali hlavy dohromady a nasdíleli pro ostatní kolegyně a koelgy vybrané testy a písemky v Microsoft Forms. Vy si je můžete zcela zdarma a ihned zkopírovat do svých Microsoft Forms pod vaším školním účtem Office 365 a začít je používat tak, jak jsou, nebo si je upravit dále podle potřeby.

Jak vidíte, ve sdílení a komunitě je síla a proto Vás zároveň chceme poprosit - pokud máte i vy nějaké zajímavé testy vytvořené v Microsoft Forms a chcete rozšířit tuto databázi testů i pro ostatní učitele, budeme jedině rádi

Chci si stáhnout písemku, co mám udělat?

Pokud jste v roli učitele, který se chce podívat na databázi nabízených písemek a stáhnout si některé do svého účtu, postupujte takto:

  1. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI SI STÁHNOUT PÍSEMKU
  2. Otevře se nové okno s prostředím Microsoft Excel Online a zobrazenou databází
  3. Zde si můžete buď formou prostého prohlížení nebo pomocí vestavěných funkcí pro filtrování vybrat šablonu písemky, která se vám hodí
  4. Zkopírujte si odkaz na šablonu a otevřete jej
  5. Písemka se zobrazí, můžete se na ni podívat jak vypadá ve skutečnosti a především v horní části okna máte tlačítko Duplikovat
  6. Po klepnutí na toto tlačítko se otevře okno pro přihlášení do služby Office 365 (pokud ještě nejste přihlášeni) a písemka je nakopírována do vašeho prostředí Microsoft Forms v rámci Office 365.

Přehled šablon

Duplikace

CHCI SI STÁHNOUT PÍSEMKU

Chci nasdílet písemku, co mám udělat?

Především vám patří velk dík za to, že jste se rozhodli svou práci sdílet. V rámci sdílení vašeho testu samozřejmě nejsou nikde uloženy vaše osobní údaje a sdílení je zcela anonymní.

  1. Otevřete si pod svým Office 365 účtem službu Microsoft Forms a otevřete si konkrétní písemku, kterou chcete ostatním nasdílet.
  2. Klepněte na tlačítko Sdílet v pravém horním rohu a vyberte možnost + Získat odkaz pro duplikování a tento odkaz si zkopírujte.
  3. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY a vyplňte formulář, ve kterém uvedete název testu, předmět, ročníky, typ školy, pro který je test primárně určen a samozřejmě odkaz na duplikaci. Na základě těchto informací si pak ostatní učitelé mohou test stáhnout.

Odkaz pro duplikaci

CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY

Přečtěte si

Microsoft Teams a Office 365 pro školy

Microsoft Teams je centrum pro týmovou a online spolupráci od společnosti Microsoft. Teams lze výborně využít pro vyučování, spolupráci a řízení v rámci školy nebo třídy na dálku. Jsou součástí balíčku Office 365 pro vzdělávací organizace, který je dostupný pro všechny učitele, žáky a studenty zdarma.

Ke stažení

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.