Google Meet pro videokonference je nově zcela zdarma

Také jste uvízli v sociální izolaci kvůli karanténě? Novinka: Google na oficiálním blogu oznámil, že jeho videokonferenční služba Meet bude všem dostupná zdarma. 

Co to pro uživatele znamená? Připomeňme, že Google Meet je součástí G Suite pro firmy a další instituce. O tomto nástroji se více dozvíte v našem článku zde. Stáhnout si jej může nyní kdokoliv s Google účtem (e-mailovou adresou) a může si užívat stejné funkce, jaké mají firmy a instituce. Podle vyjádření společnosti Google bude služba pro jednotlivce dostupná od začátku května. Chcete vědět, kdy přesně to bude? Žádný problém – stačí se zaregistrovat a Google vám následně pošle oznámení.  

V Google Meet můžete využívat všechny výhody online konferencí. I tak se jednotlivci musí připravit na několik omezení, která ale v rámci standardního provozu nejsou nějak limitující. Schůzky se může maximálně zúčastnit 100 účastníků. Do konce září 2020 si navíc můžete užívat neomezenou délku hovoru. Od října by se pak měla u bezplatné verze zkrátit na 60 minut.  

Google Meet, Duo nebo Hangouts?  

Možná jste narazili na to, že má Google hned tři platformy pro videokonference. Kromě „Meet“ ještě „Hangouts“ a „Duo“. Ačkoliv to vypadá, že se jedná o totožné produkty, není tomu tak.  

Google Duo

Pokud chce nástroj pro videohovory s přáteli z vašeho mobilu, je nejlepší variantou Google Duo. Využívá základní funkce a je uživatelsky příjemný pro hovory mezi malou skupinou lidí.  
⏬ stáhnout pro Android | ⏬ stáhnout pro iOS 
Google Hangouts

Tento nástroj, který funguje už od roku 2013, stojí někde uprostřed. Stále je v něm možné provádět skupinové hovory, ale neobsahuje všechny funkce jako ve vyšší variantě Google Meet. Budoucnost Google Hangouts je tak nejistá. 
⏬ stáhnout pro Android | ⏬ stáhnout pro iOS 
Google Meet

Meet je sofistikovanější nástroj než Hangouts. Do něj nyní směřuje veškeré úsilí a otázkou je, zda předchozí dvě aplikace Meet časem zcela nenahradí. Díky tomu, že Google zpřístupní tuto verzi všem, už v podstatě není důvod používat Hangouts.  
⏬ stáhnout pro Android | ⏬ stáhnout pro iOS 

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.