Jak na změnu pozadí videohovoru v Microsoft Teams?

Také se Microsoft Teams v posledních týdnech stal kvůli množství videokonferencí s kolegy a se žáky vaším druhým domovem?

Nejste sami. Mnoho firem, škol, učitelů i žáků si uvědomilo, jak jsou tyhle vychytávky, v době bez možnosti osobního kontaktu, důležité. Nudí vás už  neustálý stereotyp kuchyní a obýváků? Nebo nechcete s nikým své domácí prostředí sdílet? Máme pro vás vysvobození. Chcete se během chvíle dostat třeba na jinou planetu? Žádný problém.

Základní funkcí změny pozadí komunikátoru Microsoft Teams je možnost pozadí za vámi rozostřit. Nově však máte na výběr i různé tematické motivy. Stačí kliknout na příslušné tlačítko (viz v textu níže). Můžete se ocitnout třeba v nereálných světech nebo v útulném bytě, v komiksové ulici či v lese. Do aplikace si navíc můžete nahrát své vlastní pozadí, jako je například logo firmy či školy. Díky této vychytávce je pozornost směřovaná z větší části na hovořícího a ne na to, co se děje za jeho zády.

Pozor: pokud už máte ve svém počítači Microsoft Teams nainstalovaný, ujistěte se, že jste si aplikaci aktualizovali na nejnovější verzi. Bez toho vám výběr pozadí umožněn nebude. Instalaci a ovládání Microsoft Teams se podrobně věnujeme v našem článku zde.

Jak si změnit pozadí v Microsoft Teams?

1. Po zahájení videohovoru klikněte na ikonu nabídky „tří teček“ na liště volání v dolní části obrazovky. Nachází se přímo uprostřed volací lišty.
  2. Ze zobrazené podnabídky vyberte možnost „Zobrazit efekty pozadí“.
  3. Po levé nebo pravé straně obrazovky se poté objeví postranní panel s výběrem nejrůznějších pozadí přímo od Microsoftu. Zvolte to, které vám nejvíce vyhovuje, a klikněte na „Náhled“ ve spodní části postranního panelu. A pak stiskněte tlačítko „Použít“.

Jak si nahrát své vlastní pozadí?

1. V operačním systému Windows 10 otevřete průzkumníka nebo do nabídky „Start“ zkopírujte tento příkaz: %APPDATA%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads. V operačním systému MacOS pak hledejte ve složce /users/<username>/Library/Application Support/Microsoft/Teams/Backgrounds/Uploads.
  2. Do složky můžete nahrát libovolný obrázek. Váš vizuál bude následně zobrazen ve výběru pozadí úplně na konci přehledu pozadí.

Fantazii se meze nekladou a za svými zády tak můžete mít v podstatě cokoliv. Inspiraci najdete například zde.

Potřebujete pomoc nebo konzultaci s používáním aplikace? Na našem portále O2 Chytrá škola vám nabízíme ucelené řešení, jak na to. Více informací získáte zde.

Přečtěte si

Microsoft Teams a Office 365 pro školy

Microsoft Teams je centrum pro týmovou a online spolupráci od společnosti Microsoft. Teams lze výborně využít pro vyučování, spolupráci a řízení v rámci školy nebo třídy na dálku. Jsou součástí balíčku Office 365 pro vzdělávací organizace, který je dostupný pro všechny učitele, žáky a studenty zdarma.