Grantový program pro školy

Získejte až 100 000 Kč pro vaší základní školu nebo dětský domov z grantového programu Nadace O2 pro výuku digitální gramotnosti a počítačové a internetové bezpečnosti.

Základní informace

Získejte až 100 000 Kč pro vaši základní školu nebo dětský domov. Nadace O2 prostřednictvím grantového programu O2 Chytrá škola podporuje osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky v České republice.

Grantová výzva pro školní rok 2020/21 je určena pro základní školy a dětské domovy z celé České republiky bez ohledu na zřizovatele. V rámci programu mohou instituce požádat o podporu na projekty zaměřené na oblast digitální gramotnosti: bezpečí na internetu, počítačové a mediální gramotnosti. Podpoříme také školy při implementaci distančního (digitálního) vzdělávání. Cílovou skupinou plánovaných aktivit a osvěty ze strany základních škol jsou děti a mládež, učitelé a rodiče. V dětských domovech podpoříme žáky základních škol a vychovatelé.

Start grantové výzvy: 19.3. 2020
Uzavření přijímání přihlášek pro školní rok 2020/2021: 23. 4. 2020

Aktuálně probíhá hodnocení projektových žádostí. Výsledky budou známé v termínu od  25.5.2020.

Grantový program ve školním roce 2019/2020

Celkový počet přihlášek: 155
Počet škol, které získaly grantovou podporu: 69
Částka, která byla mezi vybrané školy rozdělena: 4 968 857 Kč

Průměrná výše podpory na 1 školu: 72 012 Kč
Nejmenší počet žáků ve vybrané ZŠ: 20
Největší počet žáků ve vybrané ZŠ: 1 200

Přehled vybraných a podpořených základních škol

Dokumenty ke stažení

Doporučené školicí organizace

Vzdělávacím aktivitám, které se věnují tématu digitální a mediální gramotnosti, se věnuje spousta organizací. Představujeme některé z nich.

Filtrovat školitele

Dokumenty ke stažení

Prosíme o vyplnění reportů i průběžných a závěrečných zpráv v rámci grantového programu O2 Chytrá škola. Tato zhodnocení nám pomáhají sledovat aktuální dění a vývoj programu v podpořené škole. A také získáváme cennou zpětnou vazbu a můžeme tak program upravovat a vylepšovat.