Zpět na webový portál

Když už s někým začnete chatovat (5/5)

Na seznamce se pochopitelně chcete seznámit. Ale to neznamená, že v prvním chatu musíte druhé straně všechno o sobě prozradit. Buďte ostražití, nikdy nevíte, jestli na druhé straně je opravdu ta osoba, na kterou se díváte na fotce.

Do prvních chatů nepatří osobní, rodinné ani pracovní informace. Zásadním problémem budou finance, majetek, platy i bydliště. Kdo se na takové věci ptá, je krajně podezřelý.

Dojde-li na osobní setkání, i zde je nezbytná určitá opatrnost. Vždy se ujistěte, že setkání bude na veřejném místě s dostatkem lidí okolo. Domů si neznámého člověka ze seznamky rozhodně nezvěte. Jistotu nemůžete mít ani tehdy, když vám předem pošle fotografie. Vůbec nemusí být jeho, fotky se běžně kradou na internetu.

Důvěřujte, ale prověřujte

Původ fotky si můžete ověřit přes vyhledávače typu Reverse Image Search (Google má vyhledávač svůj, ale na internetu najdete i další). Fotku jednoduše nahrajete a program vám ukáže, kdy a kde se na internetu objevila poprvé.

Bohužel si řadu fotek ze seznamek a aplikací nemůžete stáhnout, abyste je takhle ověřili. V případě podvodníků vám navíc provozovatelé seznamky moc nepomohou. Sídlí často v zahraničí a někdy ani nemají svou zákaznickou podporu.   

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa