Zpět na webový portál

Seznamky jsou veřejný prostor (4/5)

Informace, fotky a videa, které nahrajete na internetovou seznamku nebo do seznamovací aplikace, nahráváte na internet, tedy do veřejného prostoru. V podstatě kdokoli se k nim může dostat, ukrást je a použít, jak se mu zlíbí. Provozovatelé jsou do velké míry bezbranní a často se zříkají zodpovědnosti.

Některé seznamky mohou být podvod od samého počátku. Zakládají profily automaticky i lidem, kteří si je sami nezaložili. Dělá se to vykrádáním profilů na jiné sociální síti, nejčastěji z Facebooku. Pak pomocí falešného profilu vaším jménem zvou vaše přátele, aby si také založili účet. Takové seznamky mají většinou zdarma jen minimum funkcí. Abyste se na nich mohli s někým spojit, musíte zaplatit.

Pozor na to, co o sobě na seznamce říkáte. Tinder, jedna z nejznámějších seznamovacích aplikací, je plný profilů s fotkami, jmény a dalšími informacemi. I bez navázání kontaktu s osobou si o ní můžete snadno spoustu věcí dohledat přes internet. Lidé si dokonce Tinder propojují s Instagramem, díky čemuž přidají i stovky dalších svých fotografií. Řada z nich umožní zjistit, ze kterého města jsou, kde pracují či do jaké školy chodí.

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa