5/5 Online challenges (rizikové výzvy)

Tipy pro rodiče a učitele

Rodiče a učitelé nemají zrovna lehký úkol. Snaha varovat děti před rizikovými výzvami může paradoxně posloužit jako návod a děti dovést k výzvám, o kterých zatím neměly ani ponětí. Zakazovat a démonizovat obvykle nezabírá.

Že se dítě do rizikových výzev zapojuje, lze rozpoznat například právě díky drobným zraněním. Ta by koneckonců pozornosti dospělých neměla uniknout nikdy, protože může jít třeba i o příznaky šikany.

Dospělým vždy pomůže, když s dětmi a mladými otevřeně komunikuji a v neposlední řadě se sami průběžně zajímají o současné virální hity.