Zpět na webový portál

Pozitivní internetové výzvy (4/5)

Ne všechny internetové challenge jsou nebezpečné a hloupé. Dobrý nápad může naopak prospět dobré věci. Tady je pár výzev z uplynulých let, do kterých stálo za to zapojit se.  

 • Ice Bucket Challenge
  Kyblíková výzva obletěla v roce 2014 svět především díky počtu celebrit, které se do ní zapojily.  Společenská aktivita, při které si dotyčný na hlavu vylévá kbelík ledové vody se záměrem zvýšit povědomí o amyotrofické laterální skleróze  (ALS) a nasbírat finanční podporu na její další výzkum. Jde asi o nejznámější pozitivní internetovou výzvu posledních let.    

 • Mannequin Challenge
  Trendem roku 2016 se stala výzva, při které lidi pózovali jakoby zamrzlí uprostřed pohybu, zatímco se mezi nimi pohybovala kamera. Do výzvy se zapojily sportovní týmy, pracovní kolektivy, a dokonce i celé školy. Některé z nich své video povýšily skoro na opravdový umělecký krátkometrážní filmy s povedenými efekty.
 • Planking
  Výzva vás přiměla udělat jednoduše cvik "prkno". Lidé si tak s nataženýma nohama a rukama lehali na chodník, lavičky, ale i balancovali na sloupcích a zídkách. I když někteří i tak výzvu vyhnali do nebezpečných výšek (například na vrchol stožáru s logem McDonald's), obecně šlo o neškodnou zábavu, která lidi na chvíli přiměla vystoupit ze své komfortní zóny. Přesto je potřeba zmínit, že jeden planking na balkonovém zábradlí skončil smrtí.
 • Harlem Shake
  Pro Harlem Shake je typická hudba, na kterou nejprve křepčí jeden člověk (většinou ve společnosti lidí, kteří se věnují svým běžným povinnostem dál, jako by se nechumelilo). Pak zazní povel Do the Harlem Shake, nastane střih a všichni tančí taky. Výzva je pozitivní v tom, že přináší radost a stmeluje týmy a kolektivy.    
 • Trashtag Challenge
  Můžeme doufat, že tahle výzva zůstane aktuální navždy. V rámci ní lidé jednoduše uklízejí odpad z přírody a veřejného prostoru. Fotky místa před a po úklidu pak sdílejí na svých sociálních sítích pod hashtagem #trashtag, aby inspirovali ostatní udělat totéž.  

 • 30denní výzvy 
  Kdo chce začít jíst zdravě, psát si deník, pravidelně fotit, procvičovat paměť nebo třeba břišní svaly, může si vybrat ze stovek výzev, které mu s tím pomůžou. Žádná z těchhle challenges se nejspíš nikdy nestane virální, ale může změnit život jednotlivce k lepšímu. Výzvy se většinou dají vytisknout na A4 a snadno je najdete přes Google obrázky.      

Podklady ke stažení