Zpět na webový portál

Úvod do tématu (1/8)

Ochrana osobních údajů na internetu je něco, s čím souhlasí asi každý. Nikdo nemusí vědět, kde bydlíme, posílat nám na e-mail reklamy a volat ohledně průzkumu trhu. Máme právo být chránění a v digitálním světě neviditelní. 

V prostředí internetu jsou ale práva často porušována s odvoláním na právo na sdílení informací nebo prostě jen z nevědomosti či nezájmu cokoli řešit. Mnohdy ani nevíte, že vaše osobní a citlivé údaje, mezi které se počítají i vaše fotografie, někde zveřejněné jsou. 

Dohledat, jestli někdo vaše práva neporušuje, je asi stejně nemožné jako dohledat, jestli někdo neporušuje vaše autorská práva. I tak je ale dobré vědět, jakým způsobem mohou společnosti, instituce, aplikace a sociální sítě vaše údaje používat. A pozitivní zpráva je, že se zpřísněním podmínek jste opravdu chránění víc.

Podklady ke stažení