Zpět na webový portál

Heslo je jedna z těch nejčastěji podceňovaných věcí v oblasti bezpečnosti. Přitom jsou to právě hesla, která ochraňují účty na internetu, v počítačích a mobilních aplikacích před krádeží informací a peněz.

Hesla se vždy používají v kombinaci s e-mailem nebo přihlašovacím jménem (login ID, login name), které bývá poměrně jednoduché zjistit. Heslo tak bývá jedinou ochranou proti tomu, aby vám někdo ukradl účet na Facebooku, dostal se do Minecraftu či Fortnite, pronikl do internetového bankovnictví, napadl vaši domácí wi-fi, e-mailovou schránku apod.

Pokud někdo cizí získá vaše heslo a vy nemáte všechny služby, na kterých toto heslo používáte, chráněné dvoufázovým ověřením, tak se zloděj dostane všude, kde jste heslo použili. A co hůř, pokud získá zároveň heslo a přístup k vašemu e-mailu, má tak přístup prakticky ke všem službám, do kterých jste se pod tímto e-mailem zaregistrovali. Prostě si na každé z těchto služeb pošle žádost o nastavení nového hesla a přihlásí se. Pojďme se proto společně naučit, jak se těmto problémům vyhnout.

 

Podklady ke stažení

Videa