4/5 Kybergrooming

Smutné případy kybergroomingu

Usvědčený deviant, vrátný v tiskárnách, Pavel H. používal k seznamování se s oběťmi diskuzní fóra, chaty i inzeráty. Nejčastěji předstíral, že děti z dětských domovů vybírá do soutěže Dítě VIP. Osobní informace a fotografie, které od dětí získal, pak použil k vydírání. Kombinací vydírání a uplácení přiměl některé děti k osobní schůzce.

• Důsledek: Znásilnil a zneužil dvacet chlapců. Byl uvězněn na 8 let.

Britský pedofil Michael Wheeler používal k seznamování se s dívkami veřejný chat. S jednou ze zneužitých dívek se seznámil, když jí bylo 11 let. Postupně jí manipuloval, až se na něm stala citově závislá. Krátce po jejích 13. narozeninách ji začal sexuálně obtěžovat. Kontaktoval a obtěžoval i její kamarádky.

• Důsledek: Sexuálně zaútočil na jedenáct dívek a dvě zneužil (13 let). Byl uvězněn na 3 roky.

Bývalý pošťák Douglas Lindsell získával sympatie dívek třeba i tvrzením, že má rakovinu. Vedl si databázi dívek, se kterými se seznámil online, plánoval si s nimi osobní setkání a znásilnění. Některým posílal své nahé fotografie nebo je nutil k obnažování. Dvě dívky (13 a 14 let) dokonce přiměl k osobní schůzce. Jednu z nich se snažil nalákat do svého auta a znásilnit.

• Důsledeky: Sexuálně obtěžoval několik dívek a pokusil se o znásilnění. Byl uvězněn na 5 let.

Kvízy