3/4 Online hry

Online hry – rady pro rodiče

• Pokud vaše děti chtějí hrát hry, není moudré jim v tom bránit. Cestu ke hrám si o to spíš najdou jinde. Hrajte hry naopak s nimi a vybírejte ty dobré (pro menší děti třeba Minecraft).
  • Hry mohou mít na děti pozitivní vliv, ale musí jít o výukové nebo krátké hraní a záleží také na tom, co přesně hrají. Čím více musí přemýšlet tím lépe.
  • Hlídání her na mobilních telefonech bude složitější. Do přístroje ale můžete nainstalovat některou z aplikací, které umí sledovat, jak dlouho a co děti na mobilu dělají.
  • Čím starší dítě bude, tím víc si bude chtít do mobilu pořizovat vlastní a hry a aplikace. Nepolevujte v pravidelném zkoumání toho, co dítě v mobilu má.