1/4 Online hry

Úvod do tématu

Online hry jsou dnes nejrozšířenější formou her a hrají je děti i dospělí. Že jsou hry online, umožňuje jejich tvůrcům lepší kontrolu nad pirátstvím, možnost snadněji hry aktualizovat, ale na druhé straně také vnutit hráčům rozšíření her a zboží s herní tématikou (merchandise).

K těmhle všem věcem se přidává další (ne)výhoda spojená s hraním v reálném čase online – další lidé. Vedle bezvadných herních parťáků tu totiž dospělí, a především pak děti, mohou narazit na podvodníky.

Není nic výjimečného, že v prostředí online RPG her dochází ke kráděžím herních výhod hráčů nabytých hodinami zdolávání překážek ve fantazijním světě. Hráč tu může přijít k újmě i tak, že není opatrný při konverzaci s ostatními nebo platbě svou kartou.

Fotografie dívky hrající online hry