Zpět na webový portál

Instagram – jak nastavit soukromí (5/9)

Instagram je síť založená primárně na fotografiích a videích oblíbená mezi dětmi i mládeží. Kromě fotek tu najdeme i Stories – příspěvky, které za 24 hodin po zveřejnění mizí.

  1. Především dětské účty je na Instagramu důležité zamknout a nastavit je jako neveřejné. A pak pečlivě prověřovat všechny žádosti o sledování i to, co dítě samo sleduje.
  2. V profilové informaci by nikdy neměla být informace o věku, bydlišti, ani žádné další soukromé informace. U dítěte by v profilové fotografii nemělo být vidět, jak vypadá.
  3. Pokud nechcete, aby Facebook věděl, který Instagram je váš, vyhněte se propojení s Facebookem. Nedávejte Instagramu ani telefonní číslo.
  4. V sledujících i v příspěvcích se vám budou objevovat podvodné účty, spam, porno a spousta dalších podivných věcí. Důsledně je nahlašujte a blokujte. Komentáře si můžete nastavit tak, aby vám mohli reagovat jen ti, které sledujete nebo oni sledují vás.
  5. Stejně jako u ostatních účtů i tady je potřeba pečlivě chránit přihlašovací údaje a ideálně používat dvoufázové ověření. Účty na Instagramu se ve velkém kradou.
  6. Vaše fotky a videa na Instagramu nejsou chráněné proti stáhnutí a zneužití. Nikdy sem nedávejte věci, které nepatří na veřejnost.
  7. Instagram má přímé zprávy, obdobu chatu na Facebooku. Ani ty nejsou bezpečné.
  8. U fotografií si hlídejte geolokační informace, jinak každý může zjistit, kde se běžně pohybujete.
  9. Na Instagram nepatří záplava fotografií vašich dětí.

Podklady ke stažení

Videa