Zpět na webový portál

5 tipů, jak na reklamy (2/5)

 1. Uvědomte si, že kdykoli na svých sociálních sítích vidíte příspěvek nějaké značky, firmy nebo obchodu (které můžete, ale také nemusíte mít mezi sledovanými a lajkovanými stránkami), jde o předem promyšlenou a často také placenou reklamu. Vám se zobrazuje, protože na vás přímo cílí.
   
 2. Stejně tak se vždycky ptejte, proč influencer nebo jiná celebrita o produktu mluví nebo ho ukazuje. Ve většině případů půjde o placenou spolupráci.
   
 3. Pokuste se v příštím filmu nebo videoklipu spočítat značky a produkty, které hrdinové kolem sebe mají a používají. I to je reklama, říká se jí product placement.
   
 4. Nainstalujte si do webového prohlížeče rozšíření blokující zobrazování bannerových reklam a vyskakovacích oken (třeba Adblock nebo Ghostery). Pozor, některé stránky pak nemusí fungovat úplně na 100 %. Týká se to hlavně přehrávání videí, na která bývají reklamy navázané. Není ale problém v blokovacích aplikacích povolit výjimky pro stránky, kde jste ochotní reklamu tolerovat.
   
 5. Pravidelně si v počítači mažte cookies. Nebude se vám na internetu ukazovat zboží, které jste si kdysi prohlíželi v e-shopech. 

Podklady ke stažení

Videa