Zpět na webový portál

5 tipů, jak na reklamy (2/5)

  1. Uvědomte si, že kdykoli na svých sociálních sítích vidíte příspěvek nějaké značky, firmy nebo obchodu (které můžete, ale také nemusíte mít mezi sledovanými a lajkovanými stránkami), jde o placenou a předem promyšlenou reklamu. Vám se zobrazuje, protože na vás přímo cílí.
  2. Stejně tak si vždy položte otázku, proč youtuber, bloger nebo jiná celebrita o produktu mluví nebo ho ukazuje. Ve většině případů půjde o placenou spolupráci. 
  3. Pokuste se v příštím filmu nebo videoklipu spočítat značky a produkty, které hrdinové kolem sebe mají a používají. I to je reklama, říká se jí product placement.
  4. Nainstaujte si do webového prohlížeče rozšíření, která blokují zobrazování bannerových reklam a vyskakovacích oken, jako jsou třeba Adblock nebo Ghostery. Ale pozor, některé stránky pak nemusí fungovat úplně na 100 %, hlavně přehrávání videí, na která bývají reklamy navázené. Není ale problém v blokovacích aplikacích povolit výjimky pro stránky, na kterých jste ochotní reklamu tolerovat.
  5. Pravidelně si v počítači mažte cookies. Nebude se vám na internetu ukazovat zboží, které jste si někdy prohlíželi v e-shopech.  

Podklady ke stažení

Videa